lekiller - admin (lekiller.ic.cz)
 

Stránka o RPG Gothic 1

 

Příběh

Královská říše Myrtana vedená králem Rhobarem II. započala válku se skřety (velicí lzí tvorové). Bohužel král prohrává, ale na poslední chvíli je zachráněn, díky novému způsobu kování zbraní z magické rudy, která jim dává speciální vlastnosti a neuvěřitelnou ostrost. Zbraně takto vykované dokážou projít i tím nejodolnějším brněním, včetně tím skřetím.
Bohužel rudy je nedostatek. Král rozkáže poslat všechny otroky, ať už jsou jejich prohřešky jakékoliv, poslat do dolů, kde budou nuceni kutat magickou rudu. Konkrétně jsou posláni na ostrov Khorinis a i tam se odehrává děj G1.
Ale, kvůli velké hrozbě zbouření trestanců, král Rhobar II. svolá jeho nejvěrnější čaroděje aby kolem dolů vytvořili magickou bariéru, do které se dostane kdokoli, ale při pokusu dostat se ven bude udeřen ničivým bleskem. Něco se však zvrtne a magická bariéra dosáhne několikanásobných rozměrů. Pohltí nejen samotné čaroděje, ale i třetinu celého ostrova Khorinis. Toto území je nazváno Bariéra a v ní prožijete celou dobu hraní G1.
Všichni jsou bariérou tak zaskočeni, že trestanci se chopí příležitosti a zabijí stráže. Trestanci začínají ovládat kolonii a tvoří 3 tábory. Starý tábor, nový tábor a tábor sektářů v bažinách. Král s trestanci uzavírá smlouvu, že pokud budou kutat rudu, dostanou co jen budou chtít. V kolonii vzniká spletitá hierarchie a do čela táborů se dostávají nejúznavanější trestanci.
K bariéře je přiveden další trestanec, za něj hrajete vy. Jeho jméno se však nedozvíte. Ještě než vás hodí do bariéry, dostanete příležitost, že místo kutání rudy donesete dopis nejvyššímu mágu ohně ve starém táboře. Jste vhozeni do kolonie za bariéru a dobrodružství začíná!